Pieszy Rajd Zadaniowy ,,Wędrówki z żółwiem”

 

Serdecznie Zapraszamy do wzięcia udziału

w Pieszym Rajdzie Zadaniowym ,,Wędrówki z żółwiem”

W dniach: 29 i 30 maja 2017 na teranie PPN

Rajd poświęcony będzie tematyce związanej z obszarami Natura 2000. Pierwszego dnia (29 maja) w imprezie udział wezmą uczniowie szkół podstawowych, drugiego dnia (30 maja) uczniowie szkół gimnazjalnych.

Jest to rajd o charakterze zadaniowym, otwarty o zasięgu ogólnokrajowym. W trakcie imprezy uczestnicy przejdą wyznaczoną wcześniej trasą w obrębie PPN po terenach objętych siecią Natura 2000 oraz wykonają zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej.

Rajd „Wędrówki z żółwiem” rozpocznie się w różnych, wybranych przez startujące grupy miejscach. Zakończenie imprezy, prezentacja pracy grup i ich ocena odbędzie się w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu. Tam też będzie czas na wspólną zabawę i ognisko.

Celem tej imprezy jest uświadomienie odbiorców o potrzebie tworzenia obszarów Natura 2000 dla ochrony najcenniejszych gatunków roślin i zwierząt w celu zapewnienia ich bytowania w przyszłości oraz rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości na przyrodę.

Zapisów grup można dokonać telefonicznie lub mailowo w zespole ds. edukacji i udostępniania Parku

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel. 82 5713 071 w. 43 lub 48

W załączeniu regulamin i program imprezy!

REGULAMIN

PROGRAM

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link