Nocne życie sów

 


6 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna „Noc Sów” w Poleskim Parku Narodowym. 204 uczestników czekało niemało atrakcji. Z prelekcji prowadzonych przez ekspertów można było się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat krajowych sów oraz ich zwyczajów. Następnie wraz z przewodnikami – leśniczymi Parku uczestnicy udali się na teren wszystkich Obwodów Ochronnych, by tam pod osłoną nocy nasłuchiwać odgłosów ptaków. Podczas spaceru dało się usłyszeć z oddali głos puszczyka, który w ciepłą kwietniową noc dawał znać o swojej obecności. Nocne poszukiwanie sów zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami.

Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w realizacji wydarzenia, Państwu Joannie i Jakubowi Orłowskim oraz Grzegorzowi Grzywaczewskiemu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie! Zapraszamy na kolejną edycję za rok!

 

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link