Światowy Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia jest dniem szczególnym dla naszej planety - dzisiaj bowiem obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 

Zdarzeniem, które przyczyniło się do podjęcia inicjatywy obchodów tego święta, była katastrofa ekologiczna, która miała miejsce na początku 1969 roku u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło wówczas do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, powodując śmierć tysięcy ptaków oraz wielu ssaków morskich. 

Jeszcze tego samego roku na konferencji UNESCO została ogłoszona inicjatywa Światowego Dnia Ziemi, a rok później, w 1970 roku, odbyły się pierwsze obchody tego święta. 

Od ponad 50 lat data 22 kwietnia jest okazją do refleksji nad stanem naszej planety. Inicjatywy podejmowane w ramach obchodów tego święta pomagają promować proekologiczne postawy oraz podnosić świadomość społeczeństwa.

Co roku świętujemy pod innym hasłem, a tegoroczne brzmi "Zainwestuj w Naszą Planetę" (ang. Invest in Our Planet).

Zachęcamy do podejmowania własnych inicjatyw. Nasze codzienne wybory mają niebagatelny wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Segregacja śmieci czy wybieranie roweru zamiast auta - to niektóre z rozwiązań, które warto wprowadzić w życie, aby ulżyć naszej planecie.