5. Dzień Łosia w Poleskim Parku Narodowym - Zapraszamy Serdecznie

Serdecznie Zapraszamy na

5. Dzień Łosia

w Poleskim Parku Narodowym

 

Już po raz piąty razem z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze, Kampinoskim Parkiem Narodowym, Narwiańskim Parkiem Narodowym, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Instytutem Biologii Saków PAN w Białowieży łączymy siły by pokazać Wam łosie w pełnym majestacie.  By to zrobic organizujemy spotkania, wykłady, wystawy i przede wszystkim wycieczki terenowe.

Obchodzy 5. Dnia Łosia w Poleskim Parku Narodowym zaplanowaliśmy na dzień 17 września 2022 roku. Wydarzenie rozpoczniemy porannym spacerem podczas, którego będziemy poszukiwać śladów bytowania łosi oraz ich samych we własnej osobie. Chętnych zaprawionych w pieszych wędrówkach zapraszamy na godzinę 6:00 na parking przy ścieżce przyrodniczej "Perehod" (miejscowość Pieszowola). Do przejścia będzie trasa około 10 km.  Oczywiście nie zapomnieliśmy o rodzinach z małymi dziećmi czy tych, którzy o poranku nie mają siły na dłuższe przejścia ;). Z tymi osobami spotykamy się o godzinie 7:00 przy ośrodku edukacyjnym "Poleskie Sioło"  (Wytyczno 156). Ta grupa przemerzy około 5-cio km trasę. 

O godzinie 8:30 zapraszamy na "Śniadanie z Łosiem", które odbedzie się w ośrodku edukacyjnym "Poleskie Sioło". Każdy będzie mógł liczyć na pokrzpeiającą drożdżówkę i coś ciepłego do picia. Po krótkiej regeneracji uczestnicy zwiedzą nasz najnowszy ośrodek z przewodnikiem, który opowie jak to dawniej bywało. A już o godzinie 10:30 wszyscy usiądziemy przy piecu i posłuchamy opowieści z bezkrwawych łowów pracownika PPN - Sławomira Wróbla.

Na zakończenie imprezy udamy się na zadaszenie w Łowiszowie gdzie przy wspólnym ognisku zjemy na obiad pieczone kiełbaski. 

W duchu "zużywaj mniej" zachęcamy do zabrania na wydarznie naczyń wielorazowego użytku np. kubków termicznych.

Prosimy o zarejestrowanie się na wydarzenie klikając TUTAJ.
Liczba miejsce jest ograniczona. O przyjęciu poinformujemy mailem.

W razie pytań prosimy o kontakt z Zespołem ds. Edukacji i Udostępniania Parku nr tel. 82 5713 071, wewnętrzny 88 lub 83

 

Serdecznie Zapraszamy! :D

 

PROGRAM WYDARZENIA - kliknij.