Podchody przyrody już za nami - "Dla każdego coś miłego - Odkrywamy Park"

„Dla każdego coś miłego – Odkrywamy Park – podchody przyrody” - relacja.

 

W dniach 04-05 października 2022 r. Poleski Park Narodowy zaprosił dzieci i młodzież szkolną na zajęcia edukacyjne pn. „Dla każdego coś miłego – Odkrywamy Park – podchody przyrody”, łączące ze sobą dobrą zabawę i naukę. Edukacja ekologiczna jest jednym z podstawowych zadań, jakie realizuje Park. Dysponując wykwalifikowaną kadrą pracowników, odkrywamy przed młodym pokoleniem tajemnice świata przyrody, mając nadzieję, że działania takie pozwolą ukształtować dojrzałych, mądrych i wrażliwych ludzi. Ludzi, którzy docenią niezwykłą wartość ekosystemów i będą się starać o ich zachowanie.

Z zaproszenia na zajęcia edukacyjne skorzystało ok. 240 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczestników podzielono na 12 grup liczących po 20 osób. Uczniowie, pod czujnym okiem opiekunów oraz pracowników Parku, zostali przewiezieni  do poszczególnych obwodów ochronnych. Cała zabawa polegała na przejściu wyznaczonymi trasami i odnajdywaniu swoich zadań. Nad prawidłowo wykonanymi poleceniami czuwali konserwatorzy i podleśniczowie obwodów ochronnych Poleskiego Parku Narodowego.

Po wykonaniu zadań grupy spotkały się przy ogniskach, gdzie uczestnicy mogli wymienić się przeżyciami związanymi z podchodami. Czekał tam na nich również regenerujący posiłek oraz ciepłe napoje.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci butelek filtrujących, których zakup dofinansowany został przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Dziękujemy za udział!

 

Fot.: R. Olszewski; Tekst: P. Markowski

R Olszewski 8 R Olszewski 27

dofiii