Aktualności

Zmierzch komarów

 

Poleski Park Narodowy

Serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach:

„ZMIERZCH KOMARÓW”

– wieczorne terenowe zajęcia warsztatowe,

które odbędą się  28 września 2018 roku (piątek) na terenie PPN.

Start godz. 15.30

Liczba miejsc ograniczona! (o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń)

              

            Zajęcia warsztatowe rozpoczną się w ośrodku PPN w Urszulinie wykładami na temat:

- zwierząt aktywnych o zmierzchu i nocą;

- gatunków rzadkich, chronionych, objętych siecią Natura 2000;

- monitoringu i rozpoznawania zwierząt aktywnych nocą.

            Po wykładach podzieleni na grupy udamy się na zajęcia terenowe. Każda grupa będzie miała własnego przewodnika – pracownika Parku. Na koniec zajęć terenowych wszyscy uczestnicy spotkają się na wspólnej kolacji i omówią wykonane przez siebie zadania i zaobserwowane zjawiska natury.   

Karty zgłoszeniowe prosimy dostarczyć osobiście do Zespołu ds. Edukacji i Udostępniania Parku w dyrekcji PPN w Urszulinie, ul. Lubelska 3a, do dnia 24.09.2018 r.

Zajęcia warsztatowe skierowane są do wszystkich mieszkańców obszarów chronionych, a w szczególności do osób dorosłych.

Więcej informacji nr tel.: 82 5713 071 w. 43 lub 48.

 

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link

 

Za głosem klangoru - rowerowa gra terenowa

 

W dniach 24-26 sierpnia 2018 roku, na terenie Poleskiego Parku Narodowego odbyła się trzydniowa impreza rowerowa "Za głosem klangoru" - rowerowa gra terenowa. Przez kolejne dni uczestnicy wydarzenia, musieli pokonać nie tylko trasę rajdu, a również niełatwe zadania na punktach kontrolnych. Dużym sukcesem wydarzenia było liczne grono najmłodszych odbiorców, którzy niestrudzenie pokonywali nawet najdłuższe trasy. Każdego dnia uczestnicy mieli zapewnione posiłki, suchy prowiant na punktach kontrolnych oraz wodę do picia. Imprezie towarzyszyło sporo śmiechu i zabawy - zwłaszcza na punktach kontrolnych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością przyrody, Poleskiego Parku Narodowego, a nawet matematyki!  Podczas podsumowania i zakończenia imprezy w Starym Załuczu, wszyscy uczestnicy gry terenowej otrzymali drobne upominki - kubki okolicznościowe.
Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i ogromne zainteresowanie wydarzeniem. Dziękujemy wszystkim przewodnikom za profesjonalną obsługę i pilnowanie dyscypliny wśród uczestników. Szczególne podziękowania należą się dla Pana Piotra Bielaka. Przeprowadził on nie tylko wyjątkowy pokaz umiejętności jazdy rowerowej, ale przede wszystkim bardzo ciekawe i potrzebne warsztaty na temat bezpieczeństwa i zdrowia podczas jazdy rowerem. Dziękujemy!
 
Fotorelacja z rajdu: link
 

 

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link