Aktualności

Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie, Poleski Park Narodowy i Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym „Poleski Park Narodowy obszarem chronionym”.

Cele konkursu:

Kształtowanie tzw. umiejętności ponadprzedmiotowych, do których zaliczyć można m.in.:

 

- planowanie, organizowanie i ocenianie własnej nauki, oraz przyjmowanie za nią coraz większej odpowiedzialności

- poszukiwanie, porządkowanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł

- rozwijanie osobistych zainteresowań

- odnoszenie zdobytej wiedzy do praktyki oraz tworzenie potrzebnych pozytywnych doświadczeń i nawyków

 

Etap

Termin

Godzina

Miejsce

Szkolny

do 22.03.2019 r.

wg możliwości

Macierzysta szkoła

 

Okręgowy

 

08.05.2019 r.

 

10.00

* Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie

22-200 Włodawa, ul. Szkolna 7 dla powiatu włodawskiego, parczewskiego i bialskopodlaskiego;

* LSCDN ul. Waśniewskiego 17   22-100 Chełm

dla powiatu chełmskiego, krasnostawskiego, zamojskiego, hrubieszowski, biłgorajskiego i pozostałych (zgodnie ze zgłoszeniem). Przewidujemy zmianę miejsca w przypadku dużej liczby uczestników.

* LSCDN ul. Dominikańska 5  Lublin, dla pozostałych (zgodnie ze zgłoszeniem).

Ogólnopolski

07.06 2019 r.

10.00

Dyrekcja PPN w Urszulinie

22 - 234 Urszulin, ul Lubelska 3a

 

 

 

Tematyka Konkursu Wiedzy „Poleski Park Narodowy obszarem chronionym”: 

- sieć obszarów Natura 2000 w rejonie Poleskiego Parku Narodowego

- flora i fauna Parku

- środowisko geograficzne Parku

 - ochrona przyrody

Uczestnicy winni wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu ekologii, biologii, geografii, sozologii, a także turystyki przyrodniczej i krajoznawczej.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.

Osobami wyznaczonymi do kontaktowania się w tej sprawie są pracownicy Zespołu ds. Edukacji i Udostępniania Parku; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 82 562 23 88.

 

 

Zima w Parku

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży "Zima w Parku" już za nami. Podczas ferii zimowych, przez pięć dni odwiedziło nas prawie 700 młodych miłośników przyrody! W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się o tym jakie zwierzęta nie zapadają w sen zimowy i jak możemy pomóc im w przypadku ciężkiej zimy. Uczestnicy dowiedzieli się jak z odpadów można przygotować piękne ozdoby oraz że lisy to wyjątkowo sprawni łowcy. Szczególną uwagą dzieci i młodzieży cieszył się wykład i pokaz dotyczący pierwszej pomocy. Dziękujemy Panu Sławomirowi Gałaszkiewiczowi za cenną lekcje na temat bezpieczeństwa.  Na uczestników zajęć czekało nie mało atrakcji: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe.

Podczas dnia wyjazdowego odwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego. Dziękujemy pracownikom muzeum oraz jednostki bazy za ciepłe przyjęcie i niezwykle interesujące zajęcia i demonstracje.

Uczestnicy zajęć, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem otrzymali drobne upominki za pracę podczas zajęć. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom i opiekunom. Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych dzielnych wolontariuszek, które przez wszystkie dni służyły nam nieocenioną pomocą i wsparciem. Fotorelacja z tegorocznej „Zimy w Parku” do obejrzenia na naszej stronie na Facebook.com:

https://www.facebook.com/poleski/