„Dni żółwia” – marsz na orientację

 

Serdecznie Zapraszamy do wzięcia udziału

w imprezie edukacyjnej „Dni żółwia” – marsz na orientację

W dniach: 28 i 29 maja 2018 roku na teranie PPN

                Rajd/ marsz na orientację poświęcony będzie tematyce związanej z obszarami Natura 2000. Impreza przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jest to rajd/ marsz na orientację o charakterze zadaniowym, otwarty o zasięgu ogólnokrajowym. W trakcie imprezy uczestnicy przejdą wyznaczoną wcześniej trasą w obrębie PPN po terenach objętych siecią Natura 2000 oraz wykonają zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej.

„Dni żółwia” - marsz na orientację rozpocznie się w różnych, wybranych przez startujące grupy miejscach. Zakończenie imprezy, prezentacja pracy grup i ich ocena odbędzie się w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu. Tam też będzie czas na wspólną zabawę i ognisko.

Celem tej imprezy jest uświadomienie odbiorcom o potrzeb tworzenia obszarów Natura 2000 dla ochrony najcenniejszych gatunków roślin, zwierząt i ich siedlisk w celu zapewnienia ich przetrwania oraz rozbudzenie wśród młodzieży wrażliwości na przyrodę.

Zapisów grup można dokonać telefonicznie lub mailowo w zespole ds. edukacji i udostępniania Parku:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr tel. 82 5713 071 w. 43 lub 48

 

W załączeniu regulamin imprezy: REGULAMIN

 

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link