Rowerowa gra terenowa "Za głosem klangoru - żuraw herbowy ptak Parku"

28 i 29 sierpnia 2021 roku odbyła się rowerowa gra terenowa „Za głosem klangoru – żuraw herbowy ptak Parku”.

W rajdzie wzięło udział 150 osób - przede wszystkim rodzin z dziećmi. Pomimo kapryśnej pogody, uczestnikom rajdu dopisywały dobre humory.

Uczestnicy byli podzieleni na dziesięć grup, którym towarzyszyli charyzmatyczni i kompetentni przewodnicy. Grupy w trakcie imprezy miały do pokonania dwie trasy: 35-cio i 46-cio kilometrową. Wszystkie trasy rozpoczynały się przy Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym PPN w Urszulinie.

W trakcie przejazdu uczestnicy mieli do wykonania szereg, ciekawych zadań na punktach kontrolnych. Dodatkowym zadaniem było odnalezienie pieczątek oraz policzenie żurawi na trasie rajdu.

Podsumowanie rajdu oraz wręczenie upominków (kubów okolicznościowych) odbyło się w  nowym Ośrodku Edukacyjnym Poleskiego Parku Narodowego „Poleskie Sioło” w Wytycznie.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uczestnicy mieli zapewnione całodzienne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje oraz batony i wodę na trasie), noclegi, transport, materiały pomocnicze oraz wykłady i warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej „Bądź bezpieczny na szlaku turystycznym”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w imprezie oraz fantastyczną atmosferę rowerowej gry terenowej!

Poleski poziome podstawowe cmyk   logotyp 01polskie parki narodowe