Noc Muzeów w PPN - relacja

W minioną sobotę (18.05.) w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu odbyła się Noc Muzeów. Po kilku latach nieobecności powróciliśmy do organizacji tego wydarzenia w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od oprowadzenia grupy po Muzeum Poleskiego Parku Narodowego. Nasi przewodnicy – Tadeusz Roczniak i Magdalena Wołodko - zapoznali przybyłych gości z ekspozycją muzealną oraz z historią, kulturą i tradycjami regionu Polesia. Pan przewodnik opowiadał o historii i elementach ekspozycji stałej. Część opowiadania o tradycjach i kulturze zaprezentowała pani przewodnik.

Po zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się pod zadaszenie znajdujące się na zewnątrz, gdzie nasi goście mogli zobaczyć prezentację diaporam w wykonaniu Pana Sławomira Wróbla. W ramach edukacji przyrodniczej przeprowadzona została prezentacja wiedzy i ciekawostek dotyczących łosi i ich życia. Całości lekcji towarzyszyła prezentacja zdjęć łosi wykonana przez Pana Sławomira.

Po części edukacyjnej nasi goście zostali zaproszeni na ognisko, gdzie wspólnie spędziliśmy czas na rozmowach i wspólnej integracji. Po posiłku zaprosiliśmy wszystkich chętnych na przygotowaną przez naszych pracowników grę muzealną, w której udział wzięli zarówno dorośli jak i dzieci. Po rozwiązaniu hasła gry muzealnej osoby dostały upominki w postaci przypinek dedykowanych Nocy Muzeów w Poleskim Parku Narodowym.

Dziękujemy za przybycie!

Tekst: M. Wołodko

Fot. K. Lewandowska