"Misja Natura"

Serial przyrodniczy "Misja Natura" ponownie na antenie TVP3 Lublin

Od 3 lutego na antenie TVP3 Lublin będziemy mogli ponownie oglądać serial przyrodniczy „Misja Natura” zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu „Misja Natura”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Serial prezentuje w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody.

W piątek, 3 lutego  o godzinie 20.40 TVP3 Lublin wyemituje pierwszy odcinek pt. Kurze Grzędy. Podczas pierwszej misji, bohaterowie mają za zadanie poznać zasady funkcjonowania torfowisk przejściowych. Odwiedzają obszar Natura 2000 Kurze Grzędy, gdzie dowiedzą się jak powstaje torf, dlaczego ważne dla niego są jeziora turzycowe oraz mchy.  Poznają także rolę wody w funkcjonowaniu i powstawaniu torfowisk.

Zachęcamy do oglądania serialu „Misja Natura” na antenie TVP3 Lublin w piątki o godzinie 20.40!

Dowiedz się więcej o serialu na stronie: www.misjanatura.fwie.pl.