VII Ogólnopolski „Wielki Dzień Pszczół"

Obchody Wielkiego dnia pszczół rozpoczęto krótką prezentacją na temat "Owady zapylające - ich rola w przyrodzie i gospodarce człowieka". W prezentacji przedstawiono jakie jest znaczenie owadów odpowiedzialnych za zapylanie roślin kwiatowych i jakie czekają na niezagrożenia ze strony działalności człowieka. Szczególną uwagę zwrócono na działanie na owady, a szczególnie na pszczoły pestycydów neonikotynowych.  Uzmysłowiono słuchaczom jak niedoceniana jest rola pszczół jako zapylaczy upraw rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych. 

Kolejnym punktem programu było spotkanie z pszczelarzem.  Na spotkanie zaproszony został wieloletni pszczelarz, leśniczy z Nadleśnictwa Parczew Pan Ryszard Tokarzewski. Opowiedział on zebranym o pracy pszczelarza. Wyjaśnił, jak powstają miody gatunkowe i omówił krótko inne produkty pszczele, a także w jaki sposób powstają i jak uzyskuje się je od pszczół. Dziękujemy Panu Ryszardowi za przybycie i bardzo ciekawe wystąpienie.

Następnym punktem programu była degustacja miodów i pyłku pszczelego.  Ostatnim punktem programu było rozegranie gry terenowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i wspólne spotkanie. Razem pomagamy pszczołom! Fotorelacja dostępna naszym profilu w serwisie Facebook.com

 

Do zobaczenia za rok!