"Blisko Natury - Mamo, Tato zobacz – pomagam nie szkodzę!"

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży "Blisko Natury - Mamo, Tato zobacz – pomagam nie szkodzę!" już za nami. Podczas ferii zimowych, przez pięć dni odwiedziło nas ok. 500 młodych miłośników przyrody. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się o znaczeniu obszarów Natura 2000, a także o bogactwie przyrodniczym Poleskiego Parku Narodowego. Uczestnicy dowiedzieli się jak sami mogą pomagać zwierzętom i przede wszystkim jak należy pomagać, żeby nie szkodzić. Na uczestników zajęć czekało nie mało atrakcji: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe.

Podczas dnia wyjazdowego odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Zamościu. Dziękujemy pracownikom oraz dyrekcji zamojskiego ZOO za ciepłe przyjęcie i niezwykle interesujące zajęcia o egzotycznych zwierzętach.

Ostatniego dnia zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom i opiekunom. Fotorelacja z tegorocznej „Zimy w Parku” do obejrzenia na naszej stronie na Facebook.com:

https://www.facebook.com/poleski/

 

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link