Pomagajmy mądrze – czynna ochrona populacji i rehabilitacja dzikich zwierząt

 

W dniach 23-24 czerwca 2018 roku na terenie Poleskiego Parku Narodowego odbyły się warsztaty dla dorosłych: „Pomagajmy mądrze – czynna ochrona populacji i rehabilitacja dzikich zwierząt”.

 

Podczas dwóch dni warsztatów dowiedzieliśmy się o walorach przyrodniczych Poleskiego Parku Narodowego oraz o czynnej ochronie tych obszarów. Podczas sesji referatowej pracownicy PPN pokazali dobre praktyki realizowane w Parku. Ważnym punktem warsztatów była wizyta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Starym Załuczu, gdzie uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć, jak należy pomagać dzikim zwierzętom. Dziękujemy za przybycie Panu Bartkowi Gorzkowskiemu z lubelskiego egzotarium. Opowiedział on o bardzo ciekawych przypadkach związanych z egzotycznymi zwierzętami. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję zapoznać się z podopiecznymi tego wyjątkowego Ośrodka.  Podczas sesji terenowych uczestnicy odwiedzili także ścieżki PPN „Dąb Dominik” i „Czahary”, by z bliska przekonać się, jak wygląda czynna ochrona obszarów Natura 2000 i Poleskiego Parku Narodowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w warsztatach.

 

 

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym profilu na Facebook.com: http://bit.ly/2tHZjR1

Działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.4: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, Przedsięwzięcie pn. „Aktywna edukacja ekologiczna społeczności obszarów Natura 2000 w Poleskim Parku Narodowym”.

Więcej o projekcie tutaj: link