Zima w Parku

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży "Zima w Parku" już za nami. Podczas ferii zimowych, przez pięć dni odwiedziło nas prawie 700 młodych miłośników przyrody! W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się o tym jakie zwierzęta nie zapadają w sen zimowy i jak możemy pomóc im w przypadku ciężkiej zimy. Uczestnicy dowiedzieli się jak z odpadów można przygotować piękne ozdoby oraz że lisy to wyjątkowo sprawni łowcy. Szczególną uwagą dzieci i młodzieży cieszył się wykład i pokaz dotyczący pierwszej pomocy. Dziękujemy Panu Sławomirowi Gałaszkiewiczowi za cenną lekcje na temat bezpieczeństwa.  Na uczestników zajęć czekało nie mało atrakcji: zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe.

Podczas dnia wyjazdowego odwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego. Dziękujemy pracownikom muzeum oraz jednostki bazy za ciepłe przyjęcie i niezwykle interesujące zajęcia i demonstracje.

Uczestnicy zajęć, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem otrzymali drobne upominki za pracę podczas zajęć. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom, a także ich rodzicom i opiekunom. Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych dzielnych wolontariuszek, które przez wszystkie dni służyły nam nieocenioną pomocą i wsparciem. Fotorelacja z tegorocznej „Zimy w Parku” do obejrzenia na naszej stronie na Facebook.com:

https://www.facebook.com/poleski/