Marsz na orientację - „Dzień Parków Narodowych”

 

W dniach: 28 i 29 maja 2019 roku na terenie PPN  odbył się Marsz na orientację organizowany z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych. W marszu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Był to marsz na orientację o charakterze zadaniowym. Trasy marszu obejmowały przejścia po terenie Poleskiego Parku Narodowego. Wszystkie trasy prowadziły do wspólnego punktu docelowego.  Po drodze należało jeszcze zaliczyć punkt kontrolny przy polu biwakowym w Babsku  gdzie na uczestników czekały niełatwe zadania. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat Polskich Parków Narodowych, a także umieć "zorientować" się wykorzystując kompas.

 Zakończenie imprezy, prezentacja pracy grup i ich ocena odbyła się w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu. Tam też był czas na wspólną zabawę i ognisko. Podczas dwóch dni marszu mieliśmy łącznie 400 uczestników! Dziękujemy za wspólną zabawę, liczne przybycie i nieszablonowe prezentacje grup na podsumowaniu imprezy w Starym Załuczu.

 

  Działanie realizowane w ramach Umowy nr 106/2019/Wn-50/EE-EE/D o dofinansowanie w formie dotacji przedsięwzięcia pn. „Edukacja ekologiczna i kształtowanie zachowań prośrodowiskowych w Poleskim Parku Narodowym”, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.