Marsz na orientację - „Dzień Parków Narodowych”

Serdecznie Zapraszamy do wzięcia udziału

w Marszu na orientację pt. „Dzień Parków Narodowych”

W dniach: 28 i 29 maja 2019 roku na terenie PPN

Marsz na orientację organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych. Pierwszego dnia zapraszamy uczniów szkół podstawowych do klasy VI, drugiego uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII i uczniów gimnazjów.

Jest to marsz na orientację o charakterze zadaniowym, otwarty o zasięgu ogólnokrajowym. Przeznaczony jest dla grup (ok 15 osobowych) z pełnoletnim opiekunem. Trasa marszu obejmować będzie przejście po terenie Poleskiego Parku Narodowego. Będą wyznaczone trzy trasy o podobnej długości. Wszystkie trasy prowadzą do wspólnego punktu docelowego. O wyborze trasy dla grypy zdecyduje losowanie. Losowanie trasy marszu odbędzie się w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym PPN w Urszulinie. Tutaj uczestnicy będą mieli pierwsze zadanie do wykonania oraz dostaną mapy wylosowanych tras. Na punkt początkowy grupy zostaną przewiezione autokarem.  

 Zakończenie imprezy, prezentacja pracy grup i ich ocena odbędzie się w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu. Tam też będzie czas na wspólną zabawę i ognisko.

Celem tej imprezy jest uświadomienie odbiorcom o potrzeb tworzenia i istnieniu Europejskich Parków Narodowych. Natura 2000 dla ochrony najcenniejszych gatunków roślin, zwierząt i ich siedlisk w celu zapewnienia ich przetrwania oraz rozbudzenie wśród młodzieży wrażliwości na przyrodę.

Zapisów grup można dokonać telefonicznie lub mailowo w zespole ds. edukacji i udostępniania Parku:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 82 562 23 83

W załączeniu regulamin imprezy!

 

 

 Działanie realizowane w ramach Umowy nr 106/2019/Wn-50/EE-EE/D o dofinansowanie w formie dotacji przedsięwzięcia pn. „Edukacja ekologiczna i kształtowanie zachowań prośrodowiskowych w Poleskim Parku Narodowym”, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.