Światowy Dzień Ziemi

Dzisiaj, 22 kwietnia, obchodzimy największe ekologiczne święto, czyli Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja jest obchodzona pod hasłem "Przywrócić naszą Ziemię". Święto jest obchodzone od 1970 roku, a jego celem jest propagowanie właściwych postaw ekologicznych.
Z okazji tego dnia przypominamy, jak możemy na co dzień pomóc naszej planecie. Jedną z ważniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić, jest ograniczenie użycia plastiku. W tym celu warto nosić ze sobą wielorazowe torby na zakupy, a wodę butelkowaną zastąpić bidonem, który możemy uzupełniać przed wyjściem z domu. Równie ważne jest oszczędzanie wody oraz energii elektrycznej, a także segregowanie śmieci. Nie zapominajmy o spalinach samochodowych, które są ogromnym źródłem zanieczyszczeń powietrza - jeśli mamy możliwość, wybierzmy rower.
W tym szczególnym dniu warto pamiętać o tym, jaką rolę spełniają w naszym życiu owady zapylające - bez nich nie byłoby człowieka. To one odpowiadają za większość pokarmów, jakie spożywamy. Posadzenie odpowiednich roślin w ogrodzie to niewielki nakład pracy w stosunku do tego, co możemy otrzymać.

pszc mot