VI. Dzień Łosia w Poleskim Parku Narodowym

Serdecznie zapraszamy na VI Dzień Łosia w Poleskim Parku Narodowy!

Już po raz szósty razem z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze, Kampinoskim Parkiem Narodowym, Narwiańskim Parkiem Narodowym, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie, Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej oraz Gminą Ułęż łączymy siły by pokazać Wam łosie w pełnym majestacie.

6. Dzień Łosia w Poleskim Parku Narodowym odbędzie się 16 września 2023 roku (sobota). Podobnie jak w ubiegłym roku proponujemy Państwu spacery z przewodnikiem w poszukiwaniu łosi i znaków ich bytowania. Do wyboru trasa krótsza (ok. 5 km; czas przejścia - 1,5 godz.) i dłuższa (ok. 10 km; czas przejścia - 2,5 godz.).

Miejsce i godzina zbiórki:

  • Trasa krótsza - Ośrodek Edukacyjny "Poleskie Sioło" (Wytyczno 156) o godzinie 7.00.
  • Trasa dłuższa - Parking przy ścieżce Perehod (m. Pieszowola) o godzinie 6.00.

Po spacerze zapraszamy na śniadanie z łosiem oraz wykłady i zwiedzanie OE "Poleskie Sioło".

Wykład pt. "O brodaczu z bagien słów kilka." wygłosi dr Mariusz Wójcik pracownik Zakład Etologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Dokładny program wydarzenia znajdą Państwo poniżej.

Zapisy ZAMKNIĘTE

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, o której poinformujemy mailem. Na zgłoszenia czekamy do 15 września do godz. 12.00.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Zespołem ds. Edukacji i Udostępniania Parku nr tel. 82 5713 071, wewnętrzny 88 lub 83.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

W duchu "zużywaj mniej" zachęcamy do zabrania na wydarznie naczyń wielorazowego użytku np. kubków termicznych.

 

Zapraszamy!