DNI KRAJOBRAZU POLESIA ZACHODNIEGO

 

Poleski Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w  szkoleniu dla dorosłych pt. „DNI KRAJOBRAZU POLESIA ZACHODNIEGO”.

Jest to impreza o charakterze szkoleniowo-warsztatowym. Przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców, interesariuszy – lokalnych samorządów, nauczycieli, pracowników instytucji zajmujących się ochroną przyrody (pracowników parków narodowych, parków krajobrazowych, lasów państwowych oraz pracowników GDOŚ oraz RDOŚ) przewodników turystycznych.

Głównym przesłaniem tego wydarzenia jest podnoszenie świadomości społecznej o roli krajobrazów jako środowiska życia ludzi oraz kształtowanie tożsamości krajobrazowej wśród lokalnych społeczności.

Tematyka:

Rola krajobrazów jako: środowiska życia ludzi, świadectwa dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu oraz podstawy kształtowania się tożsamości społeczności lokalnych.

Organizacja interdyscyplinarnych szkoleń dotyczących polityki, ochrony, gospodarki i planowania krajobrazu.

Ocena zmian jakie zaszły w krajobrazach w okresie kilku ostatnich dekad; zidentyfikowanie i ocena wartości aktualnych krajobrazów regionu oraz wprowadzenie instrumentów mających na celu ochronę i kształtowanie krajobrazu w harmonii z dziedzictwem natury i kultury tego terenu.

Termin realizacji szkolenia dla dorosłych: 14 – 15 października 2019 roku.

Miejsce organizacji szkolenia: Poleski Park Narodowy, Ośrodek Dydaktyczno-Administracyjny PPN w Urszulinie, ul. Lubelska 3a. 

 

Ostateczny termin wysyłania kart zgłoszeniowych -  8 października 2019 r.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

W ramach szkolenia zapewniamy: materiały na szkolenie, wyżywienie i transport na zajęcia terenowe w Poleskim Parku Narodowym. Nie zapewniamy noclegów.

Podpisaną odręcznie kartę zgłoszeniową oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Poleski Park Narodowy należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do siedziby Poleskiego PN w Urszulinie, ul. Lubelska 3a. Liczba miejsc jest ograniczona (o wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpływania zgłoszeń).

Więcej informacji można uzyskać w Zespole ds. edukacji i udostępniania Parku nr tel. 82 562 23 83; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KARTA ZGŁOSZENIOWA

PROGRAM

Przedsięwzięcie pn. "Działania z zakresu edukacji ekologicznej w Poleskim Parku Narodowym w 2019 roku” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.