Konkurs fotograficzny "Transgraniczny Rezerwat Biosfery – dziedzictwo naturalne Polesia Zachodniego"

W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII z terenu powiatów: włodawski, chełmski, parczewski, łęczyński, lubartowski do udziału w konkursie fotograficznym pn. Transgraniczny Rezerwat Biosfery – dziedzictwo naturalne Polesia Zachodniego organizowanego przez Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego, Gminę Podedwórze oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Tematyka konkursu

Prezentacja fotograficzna Transgranicznego Rezerwatu Biosfery Polesie Zachodnie jako regionu wyjątkowo cennego przyrodniczo. 

Kto może wziąć udział w konkursie fotograficznym?

Uczestnikami konkursu mogą zostać uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatów: włodawski, chełmski, parczewski, łęczyński, lubartowski w następujących kategoriach wiekowych:

I grupa – klasy IV- VI szkoły podstawowej,

II grupa – klasy VII-VIII szkoły podstawowej.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu i przesłaniu w wyznaczonym terminie autorskiej fotografii wykonanej przez ucznia zgłoszonego w konkursie. Fotografia powinna prezentować walory przyrodnicze na terenie TRB Polesia Zachodniego. Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnym terminie. 

Autorzy najciekawszych prac (fotografii) otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów i współorganizatorów konkursu i dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich oraz folderze informacyjno-edukacyjnym nt. TRB Polesia Zachodniego o zasięgu regionalnym.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa z dniem 22 października 2021 r.

Prace konkursowe należy przesyłać pocztą email na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną lub dostarczać osobiście na nośniku pendrive lub CD w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.10.2021 roku na adres Organizatora, tj.: Podedwórze 96, 21-222 Podedwórze (decyduje data wpływu do siedziby Organizatora).

Regulamin konkursu dostępny na stronie: www.irst.lubelskie.pl oraz www.gbp.podedworze.pl

Udział w konkursie oznacza akceptację załączonego regulaminu.

W razie pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.