Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym - wyniki etapu okręgowego

Laureaci etapu okręgowego XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym dla uczniów szkół podstawowych 2021

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Uczniom zakwalifikowanym do etapu III Konkursu gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dotychczasowych etapów i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział.

Eliminacje finałowe Konkursu odbędą się 11 czerwca 2021 roku.

Listy z wynikami z podziałem na poszczególne kategorie - w załącznikach.

Laureaci III-V

Laureaci VI-VIII

 

Z głębokim żalem...

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym, 11 maja 2021 roku, zmarł wieloletni pracownik Poleskiego Parku Narodowego, nasz serdeczny kolega, Andrzej Różycki.

ŚP Pan Andrzej, od chwili powstania Parku w 1990 roku, był z nim związany zawodowo, pracując przez prawie 31 lat na różnych stanowiskach o charakterze naukowo – badawczym oraz jako edukator w zakresie edukacji ekologicznej.

Straciliśmy wspaniałego kolegę i współpracownika, przyrodnika o szerokich horyzontach, świetnego biologa, ekologa i ornitologa, florystę i fotografika przyrody, doskonałego przewodnika turystycznego i niezastąpionego edukatora.

Rodzinie Pana Andrzeja przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i łączymy się z nią w bólu po tak bolesnej stracie.

 

Dyrekcja i Pracownicy

Poleskiego Parku Narodowego

 

Wyniki konkursu plastycznego "Cztery ekosystemy - woda, las, torfowisko, łąka"

Konkurs plastyczny "Cztery ekosystemy - woda, las, torfowisko, łąka"

Dnia 20 kwietnia komisja w składzie:

1. Patrycja Kołodziej

2. Natalia Markowska

3. Ewelina Buska

4. Barbara Szczygieł

5. Piotr Markowski

oceniła prace nadesłane na Konkurs plastyczny „Cztery ekosystemy – woda, las, torfowisko, łąka”. W konkursie wzięło udział łącznie 345 osób. Komisja konkursowa oceniła prace, uwzględniając wykonanie oraz zrealizowanie tematu. Na podstawie uzyskanej punktacji sporządzono zestawienie ocen prac uczestników oraz wyłoniono zwycięzców i osoby wyróżnione. Wyniki przedstawiono poniżej:

 

Kategoria wiekowa: dzieci szkół podstawowych klasy VII-VIII i szkół ponadpodstawowych

L.p. Miejsce Autor Szkoła
1. I Kociel Rafał SP nr 2 im. Świętej Królowej Jadwigi w Parczewie
2. II Michałowska Lena SP im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu
3. III Sidorowicz Natalia Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Piasecznie
4. IV Kościańczuk Aneta ZS nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie
5. V Kozdroń Wiktor SP w Falejówce
6. VI Gil Łucja Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu
7. VII Krawczyk Kacper SP nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie
8. VIII Wojewoda Patrycja SP nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie
9. IX Kalupa Natalia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piasecznie
10. X Krzeszczyk Julia Zespół Szkół w Sawinie
11. WYRÓŻNIENIE Kozyrski Łukasz SP im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu
12. WYRÓŻNIENIE Karaś Dominika SP w Zofiówce
13. WYRÓŻNIENIE Salomon Aleksandra SP w Samoklęskach
14. WYRÓŻNIENIE Lipczyńska Alicja SP w Sosnowicy
15. WYRÓŻNIENIE Oziomek Emilia SP nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie

 

Kategoria wiekowa: dzieci szkół podstawowych klasy IV-VI

L.p. Miejsce Autor Szkoła
1. I Grzywaczewska Nikola SP w Sosnowicy
2. II Duch Magdalena CEM w Piasecznie
3. III Kołtun Katarzyna SP im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu
4. IV Siroń Milena Zespół Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich
5. V Przyborowska Natalia SP im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
6. VI Królikowski Michał Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie
7. VII Kaszewska Jagoda Zespół Szkół w Urszulinie
8. VIII Łyp Agnieszka SP im. 100-lecia Niepodległości Polski w Kalinówce
9. IX Kikłowicz Sandra Zespół Szkół w Urszulinie
10. X Błaszczak Aurelia SP nr 58 w Lublinie
11. WYRÓŻNIENIE Pałys Marcel Gminne Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie
12. WYRÓŻNIENIE Pawluk Lena Włodawa
13. WYRÓŻNIENIE Denisiuk Maja SP im. KOP w Wytycznie
14. WYRÓŻNIENIE Kowaluk Paulina SP w Sosnowicy
15. WYRÓŻNIENIE Zawrotniak Piotr SP w Malinówce

 

Kategoria wiekowa: dzieci szkół podstawowych klasy I-III

L.p. Miejsce Autor / wiek Szkoła
1. I Wólczyńska Kinga SP im. Marii Konopnickiej w Bukowie Wielkiej
2. II Witek Paulina SP w Świerszczowie
3. III Romaniuk Dominika Zespół Szkół w Urszulinie
4. IV Tkaczuk Julia SP im. Marii Konopnickiej w Starym Brusie
5. V Szypłowska Julia SP w Urszulinie
6. VI Ostrowski Michał SP nr 4 w Łęcznej
7. VII Banachewicz Julia SP w Urszulinie
8. VIII Maj Alicja SP w Świerszczowie
9. IX ex aequo Krawczyk Kamil SP nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie
10. IX ex aequo Niećko Miłosz SP nr 4 w Łęcznej
11. WYRÓŻNIENIE Aderibigbe Adam SP nr 5 w Lublinie
12. WYRÓŻNIENIE Dżaman Wiktoria SP im. Tadeusza Kościuszki w Kamieniu
13. WYRÓŻNIENIE Kędzierska Patrycja SP im. KOP w Wytycznie
14. WYRÓŻNIENIE Osypiuk Maja SP nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej
15. WYRÓŻNIENIE Perchuć Emilia SP im. gen. Franciszka Kleeberga we Włodawie

 

Kategoria wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym

L.p. Miejsce Autor / wiek Szkoła
1. I Górski Dariusz SP w Sosnowicy
2. II Nowak Hanna Przedszkole Publiczne w Ludwinie
3. III Winiarska Aleksandra Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej
4. IV Włodarczuk Agata SP w Sosnowicy
5. V Toruń Łucja SP nr 2 w Łęcznej
6. VI Sielaszuk Adam SP im. A. Lityńskiego w Urszulinie
7. VII Czuj Agnieszka ZS nr 1 Ludwinie
8. VIII Zuzańska Maja ZS w Urszulinie
9. IX Pawluk Iga Włodawa
10. X Stawarz Zuzanna SP nr 4 Łęcznej
11. WYRÓŻNIENIE Wołos Lena Przedszkole Publiczne w Ludwinie
12. WYRÓŻNIENIE Gregorowicz Jakub Przedszkole Publiczne w Ludwinie
13. WYRÓŻNIENIE Pogorzelska Amelia Punkt Przedszkolny w Bekieszy
14. WYRÓŻNIENIE Gregorowicz Karol Przedszkole Publiczne w Ludwinie
15. WYRÓŻNIENIE Bryk Sebastian Przedszkole Samorządowe w Cycowie

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace! Wybór był bardzo trudny. 
Serdecznie zapraszamy na profil Poleskiego Parku Narodowego na Facebooku, gdzie zostały zamieszczone wszystkie nagrodzone prace konkursowe.
Przypominamy, że do 30 kwietnia 2021 r. należy uzgodnić telefonicznie lub mailowo indywidualny termin osobistego odbioru nagrody. 

tel.: 82 562 23 83

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kociel Rafał

Kategoria: dzieci szkól podst. klasy VII-VIII oraz ponadpodst.:
Kociel Rafał

1. Nikola Grzywaczewska

Kategoria: dzieci szkół podst. klasy IV-VI:
Grzywaczewska Nikola

1. Wólczyńska Kinga

Kategoria: dzieci szkół podstawowych klasy I-III:
Wólczyńska Kinga

1. Górski Dariusz

Kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym
Górski Dariusz

 Nagrody w konkursie zostały dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Godpodarki Wodnej.

logotyp 12